16 kwietnia, 2021

Mocny link

Portal o zdrowiu

Jakie znaczenie ma rozmiar penisa?

Czy rozmiar penisa rzeczywiście ma znaczenie? To pytanie zadają sobie panowie w różnym wieku. Warto wiedzieć, że odpowiedź nie jest taka prosta, jak mogłaby się niektórym mężczyznom wydawać. Naukowcy nieustannie prowadzą badania na ten temat, jednak każde kolejne badanie przynosi nieco inne wyniki. Jedna rzecz jest pewna: na długość penisa wpływają przede wszystkim uwarunkowania genetyczne oraz przynależność do konkretnej rasy.  Największe penisy mają Afroamerykanie, zaś najmniejsze Azjaci. W poszczególnych krajach europejskich także widoczne są różnice w wielkości męskich członków. 

Jak należy mierzyć rozmiar penisa?

Wielu mężczyzn popełnia podstawowe błędy przy próbie samodzielnego zmierzenia swojego członka. Warto wiedzieć, że prawidłowy sposób mierzenia penisa polega na mierzeniu od kości łonowej do czubka żołędzi. W realizowanym pomiarze nie należy uwzględniać napletka. Z kolei odwód mierzy się w połowie długości penisa. Co ważne, pomiar musi być przeprowadzony w trakcie pełnej erekcji. 

Jeżeli penis zostanie zmierzony w stanie spoczynku, to taki pomiar w żaden sposób nie będzie oddawał prawidłowego rozmiaru. Jak wiadomo, w trakcie stanu erekcji penis może zwiększyć swój rozmiar nawet o 100%. Na zaburzenia w przeprowadzonym pomiarze mogą mieć także wpływ czynniki takie jak tkanka tłuszczowa na brzuchu, zbyt duże owłosienie oraz przeprowadzanie pomiaru z góry. Mnóstwo mężczyzn udających się do lekarza z powodu zbyt małego członka tak naprawdę po prostu nie umie go prawidłowo zmierzyć, przez co są przekonani, że ich przyrodzenie jest nieprawidłowych, małych rozmiarów. 

Jakie znaczenie ma rozmiar penisa dla kobiet?

Mężczyźni, którzy obawiają się, że ich penis jest zbyt mały, w pierwszej kolejności powinni zapytać o zdanie na ten temat swoich kobiet. Warto wiedzieć, że długość penisa nie jest przypadkiem. Jest ona uwarunkowana w sposób genetyczny. Podstawowym zadaniem penisa jest wypuszczanie nasienia oraz umieszczanie go w pochwie, co jest sposobem na zapłodnienie. Rozmiar penisa jest mocno powiązany z rozmiarem żeńskich narządów płciowych.  Pochwa u kobiet ma zazwyczaj długość około 10 centymetrów. Aby potrzeby seksualne kobiety zostały w odpowiedni sposób zaspokojone, tak naprawdę długość penisa nie pełni jakiejś bardzo ważnej roli. O wiele ważniejszym czynnikiem jest jego objętość.

Najwięcej doznań seksualnych jest odczuwanych przez kobietę właśnie z powodu stymulacji bocznych ścian pochwy. Trzeba również wiedzieć o tym, że najmocniej unerwione miejsca intymne u kobiety to srom, łechtaczka oraz pierwsze 10 centymetrów w pochwie.  Ze wszystkich tych powodów kobiety jednogłośnie podkreślają, że długość penisa nie ma dla nich większego znaczenia. O wiele istotniejszym czynnikiem jest jego grubość.

Co zrobić, gdy penis nagle zmaleje?

Okazuje się, że na rozmiar penisa wpływają nie tylko czynniki genetyczne, ale również aktywność seksualna i prowadzony na co dzień tryb życia. Panowie, u których występuje mały członek, zazwyczaj unikają kontaktów seksualnych. Taka sytuacja prowadzi do tego, że niektóre mięśnie w ciałach jamistych prącia zaczynają zanikać, a poziom testosteronu w męskim organizmie ulega zaburzeniom. Na rozmiar prącia bardzo duży wpływ ma także niska lub zaburzona potencja. Taka dysfunkcja seksualna uwarunkowana jest złym ukrwieniem w okolicy ciał jamistych prącia. Może to w konsekwencji doprowadzić do zaniku tkanki mięśniowej.  Z tego względu mężczyzna powinien jak najszybciej udać się do seksuologa, aby rozwiązać ten wstydliwy problem.